Tryk Ctrl-D for at oprette bogmærke
Du er her:  Om AlmenBo Aarhus > Konstituering diverse udvalg 2017

KONSTITUERING – JUNI 2017

 

AlmenBo Aarhus bestyrelse

Formand                                                                                Chris Cully

Næstformand                                                                         Vicky Jensen

Sekretær                                                                               Lars Hamrum

 

Vedtægts- og reglementsudvalg                                         Chris Cully

                                                                                            Lis Fræer

                                                                                            Kim Ribergaard

                                                                                            Lars Hamrum

 

Oplysnings- og kursusudvalg                                              Vicky Jensen

                                                                                            Birthe Blach

                                                                                            Christina Søby

                                                                                            Lars Hamrum

 

Fritidsudvalg                                                                       Birthe Blach

                                                                                            Morten Glud

                                                                                            Christina Søby

                                                                                            Lars Hamrum

 

Ferieboligudvalg                                                                 Peter Michelsen (afd. 14)

                                                                                            Morten Glud

                                                                                            Lis Fræer

                                                                                            Lars Hamrum

 

Medieudvalg                                                                        Morten Glud

                                                                                            Lis Fræer

                                                                                            Kim Ribergaard 

                                                                                            Lars Hamrum

 

Informationsudvalg                                                           Christina Søby

                                                                                           Lis Fræer

                                                                                           Birthe Blach

                                                                                           Lars Hamrum

 

Byggeudvalg

Formand                                                                                 Chris Cully

Næstformand                                                                        Morten Glud

 

Repræsentantskabet i B.L.                                                   Chris Cully

Repræsentantskabet 5. kreds                                             Chris Cully

Byudviklingsudvalg 5. kreds                                               Chris Cully

Aarhus Miljøcenter, formand                                               Chris Cully

Århus Vest – Renovac – Fællesanlæg                                  Chris Cully

                                                                                             Steffen Espersen

 

Plejehjemmet Kløvervangens bestyrelse

Formand                                                                                 Chris Cully

Næstformand                                                                          Vicky Jensen

                                                                                              Lis Fræer

                                                                                              Birthe Blach

                                                                                              Morten Glud

 

Administrationsudvalg – Frydenlund

Afdelingsrepræsentanter                                                          Benny Geer (afd. 14)

                                                                                             Lissy Fisker (afd. 15)

Udpeget af organisationen                                                       Mogens Truelsen

Stedfortræder                                                                         Steffen Espersen

 

Grundejerforeninger:

 

Skødstrup:

Bondesminde Grundejerforening                                 Vicky Jensen (plejehjemmet)

Tronkær Grundejerforening                                           Vicky Jensen (tom grund)

Engskovhøj Grundejerforening                                     Vicky Jensen, afd. 32

                                                                                      Kirsten Ingerdahl, afd. 49

Tinghøjens Grundejerforening                                       Carsten Søndergaard (afd. 31)

                                                                                         Vicky Jensen (afd. 32)

Lauritshøj Grundejerforening                                         John Uth (afd. 50)

Grundejerforeningen Kappelvænget

Formand                                                                             Steffen Espersen        

Aarhus N:

Ny Skejby Grundejerforening                                          Jørgen Svendsen (afd. 35)

                                                                                       Henrik Arens (afd. 36)

Sabro:

Grundejerforeningen Vistoftgårdens Jorder                  Kirsten Ihler (afd. 33)

                                                                                         Hanne Mortensen (afd. 33)

Tilst:

Grundejerforeningen Tilst Søndervej,                            Kirsten Rasmussen (afd. 45)

Stavnsvej & Langørvej                                                   Knud Fisker (afd. 45)

 

Aarhusbolig

Bestyrelsen                                                                      Vicky Jensen

Repræsentantskabet                                                         Chris Cully

Repræsentantskabet                                                         Lis Solsbæk

 

 

Løgten-Skødstrup Fjernvarmeværk                               Verner Klein (afd. 32)

Englyst Webdesign & søgemaskineoptimering